Patrik pojede v sezóně 2016 v továrních barvách Kosmicu!

Vloženo 09. 01. 2016

Z tiskové zprávy Kosmicu>

S radostí oznamujeme, že naším novým jezdcem pro sezónu 2016 ve třídě KZ se stává Patrik Hájek.

Dospěli jsme k vzájemné dohodě s českým rychlíkem a Patrik nás tak bude reprezentovat ve všech závodech CIK-FIA a seriálu WSK.

Hájek obohatí tým talentovaných jezdců Kosmicu. Jsme přesvědčeni, že jeho talent je přidanou hodnotou, která zvýrazní kvalitu a výkonost podvozků Kosmic a motorů Vortex.

Hájek vyhrál Zlatý volant 2013

Vloženo 28. 02. 2014

V pražském TOP Hotelu probíhalo v úterý 21. 1. 2014 slavnostní vyhlášení 37. ročníku novinářské ankety „Zlatý volant“, kterou tradičně pořádá agentura Sport - press.

Jednou z vyhlašovaných kategorií jsou i motokáry. Nejvíce hlasů získal Patrik Hájek, tovární jezdec firmy Praga. Patrik dohromady s Praga Kart Racing teamem vybojovali v roce 2013 několik výborných umístění, jako například 1. místo na WSK Final Cupu nebo 2. místo na WSK Master v Preceniccu.

Pro Patrika je to již 4. Zlatý volant v jeho kariéře, čímž se řadí mezi nejúspěšnější motokárové jezdce České Republiky.

Zlatý volant 2013 konečné výsledky – Motokáry:

1. Patrik Hájek 103 bodů
  2. Adam Kout 99 bodů
  3. Jan Midrla 91 bodů

Na pódiu v Preceniccu

Vloženo 13. 05. 2013

O víkendu 4. - 5. května 2013 se jel na italské trati International Circuit Friuli Venezia Giulia třetí závod WSK Master Series. Patrikovi a celému týmu se dařilo již od volných tréninků, když zajížděl časy srovnatelné s nejrychlejšími. Druhé místo v kvalifikaci a stejná pozice i po rozjížďkách na startu do prvního finále. V něm se Patrikovi dařilo a vyhrál způsobem start - cíl před Maxem Verstappenem a Riccardem Negrem. Nedělní program nabízel další dvě rozjížďky, ve kterých Patrik skončil dvakrát druhý a startoval tak do nedělního finále z druhého místa. V něm se po startu ujal vedení, ale pak ho předjel Max Verstappen, který udržel první pozici až do cíle a Patrik tak projel cílem na druhém místě. Třetí dojel Riccardo Negro.

V celkovém pořadí je Patrik na třetím místě se ztrátou jednoho bodu na druhého Negra, a to i přes to, že druhý závod v italském Sarnu musel kvůli zranění vynechat.

Dalším závodem bude Mistrovství Evropy v německém Wackersdorfu. Doufejme, že se bude dařit minimálně tak dobře jako v Preceniccu.

Spouštíme nový web

Vloženo 01. 05. 2013

Vítejte na novém webu PatrikHajek.cz. Věříme, že vás nový web zaujme a že se na něj budete pravidelně vracet.

Najdete zde nejen aktuality ze závodů, ale i informace o Patrikovi, kalendář závodů a foto i video galerii.

Stránky pro vás budou pravidelně aktualizovány.